zabawa Gdzie jest błąd?

Gdzie jest błąd?

Dzieci się bardzo cieszą, gdy przyłapią rodziców na popełnianiu błędu, więc czasami specjalnie popełniaj błędy, tworząc z tego rodzaj gry. Na tym polega zabawa Gdzie jest błąd? Powiedz dziecku, że przy obiedzie popełnisz błąd. Zadaniem dziecka jest wychwycenie go. Możesz na przykład próbować nalać do szklanki sok z zakręconej butelki, zamiast talerza do zupy podać talerzyk śniadaniowy, zamiast łyżki — nóż, niewłaściwie nazwać dany produkt lub podać dziecku nie to, o co prosiło.

Poproś, by dziecko uzasadniło Twoja pomyłkę i wskazało właściwe rozwiązanie. Stopniowo zwiększaj czas między początkiem zabawy a popełnieniem błędu.

Można po pewnym czasie zmienić zabawę, odwracając role. Dziecko popełnia błąd, a zadaniem rodzica jest zauważenie go.

Jak taka zabawa pomaga dziecku?

Zabawa Gdzie jest błąd? zachęca do uważnej obserwacji, myślenia i kojarzenia oraz przyczynia się do wzrostu koncentracji i rozwoju pamięci sekwencyjnej.

Jest tu rozwijana inteligencja matematyczno-logiczna oraz językowo-społeczna.

Post Author: Izabela Kokot

Z wykształcenia informatyk, fizyk, pedagog i specjalista w zakresie marketingu internetowego. Mama dwójki dzieci. Jej pasją są zarówno nowoczesne technologie informacyjne, jak i metody wspierania rozwoju dziecka, które zagwarantują maluchowi dobry start w dorosłość. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, sprawiając, że nauka ścisła (i nie tylko) może być rewelacyjną zabawą.

2 thoughts on “Gdzie jest błąd?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *