Zabawa Malowanie słowami

Malowanie słowami

Zabawa Malowanie słowami rozwija u dziecka inteligencję językową, interpersonalną, a także matematyczno-logiczną. Polega na używaniu form opisowych i posługiwaniu się dłuższymi wypowiedziami, co zaowocuje w przyszłości łatwością wyrażania siebie i otaczającej rzeczywistości. Będzie to przydatne przy pisaniu wypracowań szkolnych.

Wiek: od 5 r.ż.

Na początku przygotowujemy książeczki i zdjęcia z różnymi postaciami, mogą to być również gazety, czasopisma. Następnie wycinamy karteczki, na których zapisujemy pojedyncze słowa opisujące:

wygląd człowieka: wysoki, niski, szczupły, otyły, ładny, brzydki, wesoły, poważny, blondyn, brunet,

włosy: krótkie, długie, ciemne, jasne, rude, proste, kręcone, falowane, uczesane, roztrzepane, spięte, rozpuszczone,

nos: prosty, garbaty, duży, mały, szpiczasty, okrągły… itd.

Rodzic wybiera sobie jedną osobę ze zdjęć, nie mówiąc dziecku którą, i opisuje tę osobę, wybierając spośród karteczek odpowiednie słowa. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie, o jaką postać nam chodzi.

Następnie rodzic zamienia się z dzieckiem rolami.

Jeśli dziecko nie potrafi jeszcze czytać, można karteczki ze słowami wzbogacić o proste rysunki, które będą ułatwiać rozpoznanie określenia lub pozwolić dziecku z pamięci opisywać daną osobę.

Post Author: Izabela Kokot

Z wykształcenia informatyk, fizyk, pedagog i specjalista w zakresie marketingu internetowego. Mama dwójki dzieci. Jej pasją są zarówno nowoczesne technologie informacyjne, jak i metody wspierania rozwoju dziecka, które zagwarantują maluchowi dobry start w dorosłość. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, sprawiając, że nauka ścisła (i nie tylko) może być rewelacyjną zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *