5 akcesoriów, których nie może zabraknąć w domu akwarysty

0
442
akwarium

Każdy doświadczony akwarysta doskonale zdaje sobie sprawę, że zdecydowanie warto zainwestować w praktyczne akcesoria. Wiele z nich może znacząco ułatwić dbanie o czystość w akwarium czy też zapewnić kontrolę nad stanem zbiornika. Dopiero zaczynasz przygodę z hodowlą ryb? Sprawdź, na jakie akcesoria warto zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie akwarystycznym.

Termometr do akwarium

Ten produkt jest wręcz obowiązkowym elementem wyposażenia zbiornika. Termometry akwariowe od Aquael.pl umożliwiają sprawdzenie, czy woda ma odpowiednią temperaturę. W taki sprzęt warto zainwestować nawet w przypadku grzałki z termostatem. Dzięki termometrowi można bowiem szybciej zauważyć awarię i zapobiec np. „ugotowaniu” ryb. Z kolei w przypadku zwykłej grzałki można być pewnym tego, kiedy wyłączyć urządzenie. Profesjonalny termometr do akwarium jest przeznaczony do użytku w wodzie, wyróżnia się wysoką odpornością na pęknięcia i ma zazwyczaj praktyczną przyssawkę do zamocowania na szybie zbiornika.

Siatka do odławiania ryb

Czyszczenie akwarium, sprzedaż rybek, odłowienie samicy do kotnika – to zaledwie kilka najprostszych przykładów konieczności użycia profesjonalnej siatki ze sklepu akwarystycznego. Delikatny materiał, z którego wykonana jest siatka, zmniejsza ryzyko uszkodzenia rybiej skóry podczas odławiania. Jest to bardzo ważne, ponieważ nawet najmniejsza ranka może doprowadzić do groźnej infekcji. Ponadto profesjonalne siatki są często niemal niewidoczne dla ryb, co ułatwia złapanie ich. Są też zaprojektowane w taki sposób, żeby ryba nie mogła z nich wyskoczyć.

Sterownik akwarystyczny

Innowacyjne technologie wkroczyły również do świata akwarystyki. Dowodem na to z całą pewnością jest sterownik akwarystyczny, który pozwala na zdalne sterowanie sprzętem w zbiorniku. W przypadku sterownika ze sklepu Aquael możliwe jest kontrolowanie za pomocą aplikacji mobilnej m.in. kabla grzewczego, oświetlenia i pompy cyrkulacyjnej. Do połączenia oprogramowania i sprzętu potrzebne jest Wi-Fi. Przy pomocy takiego urządzenia można np. zaprogramować godzinę włączania i wyłączania lamp.

Czyścik do szyb

W dziale z czyścikami do szyb akwariowych można spotkać kilka kategorii sprzętu. Najprostszym rozwiązaniem są klasyczne skrobaki z rączką, dzięki którym można usunąć glony, brud i kamień. Odpowiednia długa rączka może pomóc w dotarciu nawet do trudno dostępnych miejsc i to bez zanurzania dłoni w wodzie. Szyby bez wkładania rąk do zbiornika można wyczyścić również dzięki magnetycznym czyścikom, które składają się z dwóch części z mocnymi magnesami.

Odmulacz do akwarium

W szybkim i skutecznym wyczyszczeniu akwarium może pomóc też specjalny odmulacz. Takie urządzenie jest zazwyczaj bardzo proste w obsłudze. Specjalny czyścik usuwa m.in. resztki pokarmu, glony czy też odchody ryb z powierzchni i dna zbiornika. Następnie odmulacz zasysa zanieczyszczenia i przez specjalny wężyk usuwa je z akwarium. W sklepach można znaleźć urządzenia na każdą kieszeń – ich cena przeważnie zależy od zaawansowania technologicznego odmulacza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here