Artykuły dla psa i kota. O jakich nie możesz zapomnieć przed świętami?

0
911
Artykuły dla psa i kota. O jakich nie możesz zapomnieć przed świętami

Święta to okres, kiedy sklepy stacjonarne na chwilę się zamykają, a wysyłkowe często działają nieco wolniej lub mają chwilowe przerwy w dostawach. Dlatego zanim nadejdzie okres przerw, warto zastanowić się, po jakie artykuły dla zwierząt sięgnąć. W końcu żadne pupil nie powinien w tym czasie zostać bez odpowiedniego wyposażenia.

Jedzenie przede wszystkim

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem psa, kota, papużek, gryzoni, rybek czy gadów, musisz pamiętać o tym, aby zrobić właściwe zapasy jedzenia na okres okołoświąteczny. Twoje zwierzęta nie mogą zostać bez jedzenia, a na pewno nie chciałbyś poszukiwać go w ostatniej chwili albo kupować słabej jakości karmy w pobliskim markecie.

Nie byłaby ona odpowiednia dla twojego podopiecznego, ponieważ większość tanich, popularnych karm, dostępnych w zwykłych sklepach, nie zawiera odpowiednio zbilansowanych składników odżywczych. Często są one wręcz zapchane wypełniaczami, które nie służą zwierzętom. Można znaleźć w nich między innymi zboża czy ziemniaki, których w jedzeniu dla psów i kotów być nie powinno.

Dlatego w pierwszej kolejności dodaj do swojego zakupowego koszyka właśnie odpowiednią, hipoalergiczną karmę dla swoich zwierząt.

Żwirku nie może zabraknąć

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia jest żwirek dla kota, jeśli jesteś właścicielem uroczego mruczka (albo kilku). Niezależnie od tego, czy preferujesz żwirek zbrylający, czy może niezbrylający, wykonany z bentonitu, kukurydzy, drewna lub silikonu, na pewno doskonale wiesz, że potrafi szybko znikać. Z tego powodu w twoim domu powinny znajdować się jego odpowiednie zapasy.

Posiadając zapasową torbę kociego żwirku uchronisz się przed nieprzyjemną sytuacją, w której twój pupil mógłby załatwiać swoje potrzeby na posadzkę albo w inne, nieprzewidziane i nieodpowiednie do tego miejsce. Zmniejszy się także prawdopodobieństwo tego, że zacznie roznosić na łapkach drobinki moczu, co może się zdarzyć, jeśli ilość żwirku w kuwecie nie jest prawidłowa.

Serdecznie polecamy ci przy tym żwirek dla kota zamówiony na aquaelzoo.pl, który jest bardzo wydajny i na pewno spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Drobne akcesoria i zabawki

Przed świętami warto także zwrócić uwagę, czy twojemu psu lub kotu nie kończą się inne akcesoria. Może brakuje woreczków na odchody, które musisz sprzątać podczas spaceru po mieście? A może kończą się już smakołyki lub twój kociak zapodział gdzieś wszystkie swoje zabawki?

Niezależnie od tego, jakich rzeczy brakuje, doskonałym pomysłem będzie uzupełnienie ich jeszcze przed okresem świątecznym. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek i szybkich poszukiwań tego, co niezbędne dla twojego zwierzaka.

A jeśli nawet niczego mu nie brak, czemu nie miałbyś mu po prostu sprezentować nowych akcesoriów pod choinkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here