Chrzest święty wiosną – jak ubrać dziewczynkę w tym ważnym dniu?

0
490
Chrzest święty wiosną

Chrzest jest pierwszą, bardzo ważną uroczystością w życiu dziecka. Maleństwo w tym dniu odgrywa bardzo ważną rolę, jest w centrum uwagi, dlatego rodzice zazwyczaj starają się, by wyglądało jak najlepiej. Jednak strój bardzo często zależy od panującej pory roku. Zimą ubierzemy dziecko całkiem inaczej niż latem czy jesienią. Jak ubrać dziewczynkę do chrztu, jeśli planowana uroczystość ma odbyć się w miesiącach wiosennych?

Wiosenna sukienka, czyli idealne ubranko do chrztu dla dziewczynki

Ubranka do chrztu dla dziewczynki to zazwyczaj dominacja jednej rzeczy – sukienek. Nic w tym dziwnego. Zarówno małe dziewczynki, dorastające kobiety, jak i  już dorosłe przedstawicielki płci pięknej najlepiej prezentują się w sukienkach, jest to ich znak rozpoznawczy. Dziewczynka niesiona do chrztu w sukience to przepiękny, zachwycający widok. Wystarczy słodka kreacja, by mała gwiazdeczka prezentowała się wprost filmowo. Wśród tego rodzaju ubranek coś dla swojej córeczki znajdzie każda mama, gdyż wybór jest przeogromny. Fason zależy również od wieku dziewczynki. Stylizacje mogą być oparte na koronkowych wzorach, do których dołączone będzie bolerko bądź cieniutki, biały sweterek. Idealnym wyborem niekiedy okazuje się także sukienka tiulowa, która sprawia, że z dziewczynki robi się prawdziwa księżniczka. Oryginalnym, choć w ostatnim czasie nieco popularniejszym strojem może okazać się sukienka szydełkowa. Z pewnością będzie nieco grubsza niż koronkowa, dlatego warto postawić na nią, kiedy chrzest ma odbyć się dość wczesną wiosną lub kiedy widzimy, że za oknami nie chce się zrobić ciepło i przyjemnie.

Okrycie wierzchnie oraz nakrycie głowy – co wybrać?

Choć ubranka do chrztu dla dziewczynki kojarzą nam się głównie z sukienkami, nie możemy zapomnieć o okryciu wierzchnim oraz o nakryciu głowy. Sweterek bądź lekki wiosenny płaszczyk sprawdzą się doskonale i będą idealnym wyborem dla matek, które troszczą się o optymalną temperaturę dla dziecka. Bolerko bądź biała pelerynka to nietuzinkowe, oryginalne pomysły, które również można wziąć pod uwagę. Bolerko sprawdzi się końcem kwietnia bądź już w maju, kiedy pogoda będzie naprawdę przyjemna. Istotne jest, by postawić na takie okrycie, które bez problemu będzie pasowało do reszty stroju.

Wiosną z pewnością niezbędne będzie nakrycie głowy. Jeśli temperatura nie będzie przekraczać kilkunastu stopni Celsjusza, warto córeczce założyć niezbyt grubą czapeczkę, jeśli jednak temperatura będzie wyższa, a słońce wyłoni się zza chmur, ciekawą opcją będzie delikatny kapelusz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here