Czym jest scrapbooking?

0
103
scrapbooking

Scrapbooking to niezwykle pasjonujące tworzenie dzienników, albumów lub innych pamiątek w kreatywny sposób. Mają one na celu uwiecznianie wspomnień, obejmując fotografie, a także notatki. Scrapbooking fantastycznie rozwija wyobraźnię oraz zdolności manualne i artystyczne. Pobudza kreatywność, umożliwiając wielogodzinne, wciągające zajęcie. Unikalne projekty aranżowane w atrakcyjny sposób mogą odnosić się do konkretnych wydarzeń, jakich jak ślub narodziny maleństwa, wakacyjny wyjazd czy jubileusz. Do tworzenia tego typu pamiątek wykorzystywane są kreatywne materiały plastyczne.

Artystyczne formy wyrazu dla każdego

Wśród najpopularniejszych „przydasi”, jak akcesoria papiernicze nazywają osoby parające się scrapbookingiem, są kolorowe papiery, naklejki, taśmy washi, a także wiele innych ozdób i dodatków. Mogą być to dary natury, na przykład zasuszone liście bądź drobne kwiatki, ale także kupne gadżety. Twórczość plastyczna przeżywa obecnie swój renesans, a zainteresowanie zarówno scrapbookingiem, jak i malowaniem, decoupage czy modelowaniem z mas plastycznych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zarówno wśród dzieci i młodzieży, które poznają te formy sztuki w swoich placówkach, jak i wśród dorosłych. Wiele osób sięga po kreatywne materiały plastyczne w ramach odpoczynku po trudnym dniu w szkole czy pracy. Małe dzieła przygotowane własnoręcznie mogą stanowić wspaniałą pamiątkę dla nich samych lub być cudownym pomydłem na prezent.

Kreatywna zabawa dla każdego

Aby zadbać o detale i nadać tworzonemu albumowi połyskującego wykończenia, bardzo dobrze sprawdzą się brokaty, cyrkonie oraz cekiny. Pasują one do kartek okolicznościowych w stylu handmade, opakowań prezentów czy zawieszek. Ponadto wiele osób w swoich pracach wykorzystuje takie elementy jak kolorowe wstążki, sznurki, miękkie pomponiki, arkusze filcowe, guziki czy tiul. Artykuły o charakterze pasmanteryjnym są chętnie wykorzystywane nie tylko do papierowych pamiątek, ale również podczas tworzenia elementów dekoracyjnych na przykład na wesele czy jubileusz. Dowolne kształty wykonane z akrylu, styropianu bądź drewna, kreatywne pianki i patyczki czy wielobarwne piórka to inne pomysły umożliwiające kreatywną zabawę.

Co daje nam scrapbooking?

Przede wszystkim możliwość artystycznego wyrazu, ale także zatrzymanie wspomnień na dłużej, ukazanie emocji i ważnych wydarzeń dzielonych z bliskimi osobami. Warto zauważyć, że dziedzina sztuki, jaką jest scrapbooking, nieustannie ewoluuje – powstają nowe techniki i trendy, co pozwala każdej osobie zainteresowanej tematem na znalezienie stylu idealnie pasującego do jej charakteru, indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here