Jakie są najciekawsze modele materaców na rynku i jak znaleźć odpowiedni dla siebie?

0
47
Jakie są najciekawsze modele materaców na rynku i jak znaleźć odpowiedni dla siebie

W sklepach można znaleźć coraz więcej różnych materacy, do których produkcji wykorzystuje się wiele innowacyjnych technologii. Ciekawe rozwiązania sprawiają, że każda osoba jest w stanie znaleźć idealny model dla siebie. Na co warto zwrócić uwagę? Jakie materace są warte uwagi?

Materace sprężynowe – jakie wybierać?

Materac ze sprężynami kieszeniowymi są doskonałym, uniwersalnym wyborem. Klienci cenią je przede wszystkim za wysoki stopień amortyzacji. Obecnie jednak można znaleźć też inne interesujące rozwiązanie, a są to sprężyny typu Multi. Wewnątrz materaca znajduje się wiele niezależnie pracujących sprężyn. Gwarantują one zdecydowanie większą ilość punktów podparcia niż standardowe modele ze sprężynami kieszeniowymi, a dodatkowo zapewniają tak ważną elastyczność punktową. W połączeniu ze strefami twardości, stanowią wręcz idealne rozwiązanie.

Idealne dopasowanie, czyli pianka termoelastyczna

Warte uwagi są też materace z wypełnieniem wykonanym z różnorodnych pianek termoelastycznych. Jakie są najważniejsze zalety produktów tego typu?

  • Dzięki reagowaniu na ciepło, użytkownik może liczyć na idealne dopasowanie do sylwetki i przyjemne uczucie miękkości.
  • Kręgosłup utrzymywany jest w prawidłowym położeniu, a niektóre materace tego typu mają właściwości przeciwodleżynowe.
  • Pianka termoelastyczna może pozytywnie oddziaływać na układ nerwowy oraz zmniejszać dyskomfort związany z napięciami w obrębie karku i pleców.
  • Wysoki stopień elastyczności i wrażliwość na temperaturę wiąże się z korzyściami związanymi ze wspomaganiem przepływu krwi. Tkanki są dzięki temu cały czas odpowiednio dotlenione.
  • Większość materacy wykonanych z pianki termoelastycznej charakteryzuje się wysokim stopniem przepuszczalności powietrza. Dzięki temu w łóżku nie gromadzi się nadmiar wilgoci.

Przepuszczalność powietrza – czy ma znaczenie?

Dla zdrowego snu niezbędne jest korzystanie z materaca gwarantującego należytą przepuszczalność powietrza. Producenci tworzą coraz to nowe systemy wentylacji – warto zwrócić uwagę m.in. na nacinanie pianki w kratkę. Pionowe i poziome przestrzenie zapewniają wręcz idealne warunki do odprowadzania ciepła i wilgoci, które pojawiają się podczas snu. Ruchy ciała podczas snu same stymulują też napływ świeżego powietrza z zewnątrz. Jest to doskonałe rozwiązanie dla alergików i osób zmagających się z różnymi dolegliwościami w zakresie nieprawidłowego funkcjonowania układu oddechowego.

Aby kupić idealny materac, trzeba przede wszystkim określić swoje indywidualne wymagania. Dopiero później przychodzi czas na przeanalizowanie różnych rozwiązań dostępnych na rynku i wybranie tego optymalnego modelu, który zaspokoi wszystkie potrzeby przyszłego użytkownika.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here