Perfumy dziecięce, czy dzieci powinny używać perfum?

0
4027
czy dzieci mogą używać perfum?

Perfumy dla dzieci to jeden z tematów, który jest dość kontrowersyjny. Większości osobom perfumy kojarzą się z kobiecością i seksualnością. Używanie perfum przez dzieci, ma nadal wielu przeciwników. Jednak w życiu każdego rodzica, nadchodzi taki dzień, że również dziecko pragnie swoich pierwszych w życiu perfum.

W dzisiejszych czasach większość sklepów i drogerii oferuje perfumy dziecięce, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Perfumy dziecięce stale zyskują na popularność.

Czy dzieci mogą używać perfum?

Zasada jest jedna, dzieci nie powinny po prostu używać perfum, które są przeznaczone dla dorosłych. Po pierwsze perfumy dla dorosłych są zdecydowanie mocniejsze i intensywniejsze. Dodatkowo posiadają w składzie nuty zapachowe, które uznawane są za afrodyzjaki. Po drugie perfumy dla dorosłych, różnią się składem. Są na bazie alkoholu i posiadają substancje, które mogą być szkodliwe dla wrażliwej skóry dziecka.

Jeżeli chcemy sprawić przyjemność dziecku, należy kupić mu perfumy, które są przeznaczone dla dzieci. Są to specjalnie opracowane kompozycje zapachowe, w pełni bezpieczne dla skóry dziecka. Pozbawione szkodliwych i drażniących substancji. Zapachy dziecięce wyróżniają się słodką nutą owocową.

Perfumy dziecięce - jakie wybrać?

Bezpieczeństwo perfum dla dzieci

Stojąc przed wyborem perfum dla dziecka, musimy zwrócić uwagę na to, czy dane perfumy posiadają wszystkie niezbędne atesty. Czy nie uczulają i czy faktycznie są przeznaczone do użytku przez dzieci.

Przed pierwszym użyciem perfum, należy wykonać próbę uczuleniową, wystarczy w zgięciu łokcia użyć niewielką ilość perfum i po 24 godzinach sprawdzić, czy doszło do reakcji alergicznej i pojawiła się wysypka.

Czy warto kupić dziecku perfumy?

Mimo tego, że wiele osób jest przeciwnych, żeby dziecko używało perfum, wielu rodziców decyduje się na zakup. Czy to błąd? Nikt nie powinien krytykować rodziców, którzy chcą spełnić pragnienie swojej pociechy. Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i chciał poczuć się jak dorosły. Dostępne perfumy dla dzieci są bezpieczne i posiadają delikatne nuty zapachowe.

Przeczytaj też: https://www.antypodymody.pl/kremy-do-opalania-dla-dzieci-czy-warto-stosowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here