Poznaj swoje Ego

0
385
Poznaj swoje Ego

Święta coraz bliżej. Zaczynamy bieganinę po sklepach, w poszukiwaniu wigilijnych przysmaków i prezentów dla najbliższych. Podarunkiem dla całej rodziny, może być gra towarzyska Ego. Po tradycyjnym opłatku i złożeniu życzeń, możemy oddać się zabawie. Gra pozwala lepiej poznać uczestników świątecznej kolacji. Z pewnością spodoba się i młodszym i starszym graczom.

  1. Gra Ego – poznaj siebie i swoją rodzinę

2, Jak cię widzą, tak cię piszą

  1. Ego love i Ego Pictures

Gra Ego – poznaj siebie i swoją rodzinę

Już w starożytności mawiano „Nosce te ipsum”, czyli „poznaj samego siebie”. Gra Ego to wspaniała zabawa, dzięki której poznasz nie tylko samego siebie, ale także swoich bliższych i dalszych znajomych. Jeśli podarujesz grę dziecku, lub komuś bliskiemu, z pewnością stanie się atrakcją niejednej imprezy. W zabawie może brać udział od dwóch do sześciu osób. Na czym polega gra? Otóż każdy gracz otrzymuje żetony, z których połowę odkłada do wspólnej puli. Potem zawodnik losuje pytanie, napisane na jednej z kilkuset dwustronnych kart z możliwymi odpowiedziami i odczytuje je na głos. Liczba kart minimalizuje ryzyko powtórzenia pytania. Właściwą odpowiedź gracz, w tajemnicy przed innymi, oznacza za pomocą żetonu. Zadaniem pozostałych uczestników zabawy, jest odgadnięcie rozwiązania. Ale uwaga! Aby uzyskać prawo do udzielenia odpowiedzi trzeba, jak w kasynie, postawić jeden lub dwa żetony. Gracze, którzy wskazali poprawną odpowiedź, otrzymują z puli podwójną liczbę wyłożonych żetonów. Natomiast w przypadku pomyłki, żetony przepadają. Zwycięzcą zostaje ten, kto najlepiej rozpracuje swoich przeciwników i odpowie poprawnie na największą liczbę pytań.

Jak cię widzą, tak cię piszą

Kluczem do zwycięstwa w grze Ego, jest znajomość charakterów, upodobań i poglądów członków swojej rodziny i przyjaciół. Gracze odpowiadają na niebanalne pytania o sprawy społeczne, kwestie rodzinne, upodobania, poglądy polityczne i wiele innych. W tej grze towarzyskiej nie ma sekretów, ani spraw wstydliwych. Na każde pytanie gracze udzielają odpowiedzi, a wtedy może okazać się, że osoba, którą znamy od dawna, jest zupełnie inna niż nam się wydaje. Na jaw czasem wychodzą tajemnice z życia przyjaciół i krewnych. Istnieje też spore niebezpieczeństwo, że dowiemy się nieprzyjemnych rzeczy o tym, jak postrzegają nas nasi najbliżsi.

Ego Love i Ego Pictures

Ego love, to popularna gra towarzyska w nowej odsłonie. Jest przeznaczona raczej dla dorosłych, ponieważ zawiera pytania o życie intymne. W zestawie znajduje się ponad trzysta kart z pytaniami dotyczącymi relacji partnerskich. Są ich trzy zestawy – jeden dla pań, drugi dla panów, a trzeci dla przedstawicieli obu płci. Niektóre z nich mogą być naprawdę zaskakujące, np. o sypialniane gadżety, dziurawe majtki, lub poprzednich partnerów. Ego Love pozwala sprawdzić, jak dobrze znamy swojego męża, żonę, partnera lub partnerkę. Z całą pewnością nie jest to zabawa dla osób, które z relacji damsko męskich czynią temat tabu.

Bezpieczniejszą wersją gry jest Ego Pictures. To obrazkowe wydanie zabawy, w którym nie ma złych odpowiedzi. Uczestnicy wybierają po prostu zdjęcia, które podobają im się najbardziej i najmniej. Obrazki trzeba także dopasować do wylosowanego tekstu. Zadaniem innych graczy, jest odgadnięcie wyboru zawodnika. W tej grze nie ma przegranych. Można tyko dowiedzieć się więcej o sobie i swoich znajomych. Często w czasie gry rodzą się ciekawe dyskusje na tematy społeczne, polityczne i te całkiem banalne, dotyczące życia codziennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here