Co powinno wyróżniać dobrej jakości spacerówkę?

0
1465
Co powinno wyróżniać dobrej jakości spacerówkę

Jeśli szukasz nowoczesnego wózka spacerowego, który zagwarantuje dziecku maksimum komfortu, będzie łatwy w prowadzeniu, trwały i bezproblemowy do utrzymania w czystości, ciekawą propozycją mogą być wózki marki Cybex. Spacerówka tej firmy charakteryzuje się dość lekką i funkcjonalną konstrukcją, jest wyposażone w dwa rodzaje kółek i wiele akcesoriów, które mogą przydać się nie tylko podczas spacerów, ale i codziennych zakupów.

Regulacja oparcia

Jedną z najważniejszych funkcjonalności wózków spacerowych jest sposób regulacji oparcia. W najprostszych konstrukcjach oparcie w ogóle nie jest regulowane, przez co dziecko może zająć w nim jedynie pozycję siedzącą. Nowoczesne spacerówki Cybex zostały wyposażone w 3-stopniowy system regulacji oparcia. Można ustawić je w pozycji pionowej, co jest optymalnym wyborem w codziennym użytkowaniu wózka, w pozycji pochylonej – półleżącej i zupełnie płaskiej, która zapewni najwyższy komfort, gdy dziecko przysypia lub już zasnęło. System regulacji jest prosty w obsłudze i bezawaryjny w działaniu, co jest jednym ze znaków rozpoznawczych marki Cybex. Spacerówka standardowo wyposażona jest także w regulowaną rączkę, dzięki czemu łatwo dostosować jej położenie do wzrostu prowadzącej wózek osoby.

Dwa rodzaje kółek

W oryginalnych spacerówkach Cybex z serii Balios zastosowano dwa typy kółek. Przednie, obrotowe kółka są mniejsze, a tylne, amortyzowane są większe. Dzięki temu wózek prowadzi się wygodnie w każdym terenie, również po kamienistej i wyboistej nawierzchni. Manewrowanie wózkiem nie sprawia dużych problemów i prowadzi się go dość lekko, zwłaszcza po utwardzonych nawierzchniach. Niestety nie wszystkie wózki spacerowe zostały wyposażone w rozwiązanie oferowane przez firmę Cybex. Spacerówka wyposażona w cztery małe kółka jest znacznie mniej wygodna w prowadzeniu. Zapewnia również znacznie mniejszy komfort podróżowania przewożonemu w niej dziecku. Jeśli szukasz sprzętu o bardziej sportowym charakterze, zamiast typowego wózka spacerowego szukaj modelu do joggingu. Takie wózki mają na ogół jedynie trzy duże koła, przez co rozpędzenie ich do większej prędkości, nie powinno sprawić nikomu najmniejszych problemów.

Oryginalne wózki spacerowe Cybex wyposażone są również w dodatkowe akcesoria, które wpływają na większy komfort ich codziennego użytkowania. Przykładem może być pojemny kosz na zakupy czy uchylana budka, która chroni przed słońcem i deszczem. Jeśli szukasz dobrej jakości spacerówki dla dziecka, szukaj modelu wyposażonego we wspomniane rozwiązania konstrukcyjne i dodatkowe, potrzebne Ci akcesoria.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here