Lego Friends – czy to dobry pomysł na prezent?

0
1642

Chyba nie ma nikogo, kto choć raz nie słyszałby o klockach Lego. To znane i chętnie uwielbiane przez dzieci (oraz rodziców) duńskie zabawki, które w swoich szeregach zawierają niezliczone ilości zestawów do tworzenia rozmaitych konstrukcji. Przez cały okres istnienia marka doczekała się wielu serii tematycznych. Jedną z nich jest kolekcja Lego Friends dedykowana dziewczynkom, która obejmuje przygody pięciu przyjaciółek z miasta Heartlake City.

Krótka lekcja historii

Klocki Lego Friends powstały w 2012 roku, zastępując istniejącą serię dla dziewczynek o nazwie Lego Belville. Pierwszy zestaw został wypuszczony do sprzedaży 1.01.2012 roku w Ameryce Północnej i szybko spotkał się z sympatią odbiorców. Generalnie, Lego Friends pod względem wielkości nie różni się od pozostałych, tradycyjnych kompletów. Tak, jak poprzednio, tak i w tym przypadku wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz wiernym odzwierciedleniem szczegółów. W jej skład wchodzi pięć głównych bohaterek o imieniu Emma, Stephanie, Olivia, Mia oraz Andrea. Pierwsze zestawy pozwalały dziewczynkom na zabawę w salon piękności czy pracownię artystyczną. Dzisiejsza, mocno rozbudowana oferta otwiera więcej możliwości. Rejs luksusowym statkiem wycieczkowym, a może wizyta w centrum ratunkowym w Heartlake – te, jak również wiele innych przygód przygotował producent dla wszystkich fanek Lego Friends.

Lego Friends – od ilu lat?

Z najważniejszych informacji dotyczących użytkowania klocków Lego Friends jest wiek. Generalnie, zestawy przeznaczone są dla dziewczynek od lat sześciu, jednak istnieją również propozycje dedykowane młodszym dzieciom. Przykładem może być łatwa do zbudowania stajnia ze źrebaczkami, która liczy 118 elementów i jest zalecana dla legomaniaczek od lat 4.

Gdy liczy się wyobraźnia i kreatywność

Zestawy Lego Friends mają to do siebie, że pozwalają na stworzenie własnej wizji miasta Heartlake. Przemawia za tym ogromna różnorodność, która nie ogranicza się wyłącznie do tworzenia typowo dziewczęcych miejsc, jak: salon piękności czy kawiarnia, ale również tych z pozoru mało oczywistych, jak warsztat samochodowy. Jednak niezależnie od wybranej opcji możemy być pewni, że Lego Friends to doskonały pomysł na prezent. Trudno bowiem o drugą, równie fenomenalną zabawkę, która w tak imponujący sposób rozwijałaby zdolności manualne, jak i motoryczne. Jakie zestawy cieszą się największą popularnością? Wybór jest szeroki, ale z gatunku „pewniaków” można zaliczyć „Domek na drzewie Mii”, „Salon fryzjerski w Heartlake”, a dla najwytrawniejszych wielbicielek serii Friends nie lada gratkę będzie stanowił „Szpital w Heartlake” lub „Autobus przyjaźni”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here